Výlety Po stopách Davida

Pravidelně pořádáme pěší výlety Po stopách Davida, loni se jich uskutečnilo 10. Jedná se o pěší procházky po Krušných horách, zejména pak v okolí Krupky. Letos máme již za sebou březnový, dubnový i květnový výlet a další nás čeká v červnu. Budeme pokračovat i o prázdninách a na podzim, Termíny na léto naleznete již nyní níže, termíny na podzim budou zveřejněny později.

Termíny a trasy výletů pro první pololetí roku 2024:

9.3. 2024 Krupka - Vrchoslav - Loupežník - 3 rybníčky - Komáří vížka
6.4. 2024 Komáří vížka - Telnice - Chlumec - Krupka
18.5. 2024 Komáří vížka - Fürstenau - Kohlhaukuppe - Cínovec - Dubí
15.6. 2024 Komáří vížka - Cínovec - Vitiška - Mikulov 

Termíny a trasy výletů na léto roku 2024:

27.7. 2024  Krupka - Unčín - Žabák - Chlumec
31. 8. 2024 Výlet po Napoleonských pomnících

Po stopách Davidova bicyklu

Několikrát do roka pořádáme i cyklistické vyjížďky. Loni se uskutečnili dvě - kolem jezera Milada a výjezd na Komáří vížku. Letos nás čekají během prázdnin též tyto dvě vyjížďky. Tradiční výšlap na Komárku v srpnu a již v červenci pohodová jízda kolem jezera Milada. Konkrétní termíny naleznete níže. Cyklovýlet chystáme též na podzimní část sezóny, konkrétní termín bude upřesněn později.

Termíny a trasy cyklovýletů na léto roku 2024:

13.7. 2024  Okolo jezera Milada, sraz na Návsi v Soběchlebech ve 13:00
17. 8. 2024 Tradiční výšlap na Komáří vížku, sraz na Točně Krupka v 10:00

Po stopách Davidova půllitru

Pivní pochod Po stopách Davidova půllitru se uskutečnil poprvé v létě 2023. Sešlo se 15 pivařů a prošli jsme hospody Mlejn, U Václava, U Hanka, Střelák, Pohoda, U Toma a Lokál. Vítězem souboje o nejlepší hospodu se staly Pohoda a U Hanka. Pivní pochod pro vás, s mírně obměněnou trasou, chystáme i na letošní rok. Uskuteční se 5. července 2024, se startem v 15:00 od restaurace U Václava.

5. 7. 2024 Pivní pochod Po stopách Davidova půllitru, sraz U Václava v 15:00

Naučný den

V loňském i letošním roce se náš spolek též organizačně podílel na akci Naučný den Po stopách našich předků, kterou pořádá Kulturní zařízení města Krupka. Jedná se o výjezd účastníků akce lanovkou zdarma na Komáří vížku a následné absolvování naučné trasy po stanovištích zpět do KC Olympie. Odpoledne pak následuje odpolední program s dětskými atrakcemi, soutěžemi, zábavným programem, ukázkou práce IZS a skvělým občerstvením. Na rok 2025 se chystá již třetí ročník.

Rodinný den na Kyšperku

V říjnu loňského roku jsme uspořádali Rodinný den na Kyšperku pro rodiče s dětmi. Ten byl mimochodem velmi úspěšný, dorazilo na něj více než 50 rodičů s dětmi. Bude se konat i letos, konkrétní termín bude upřesněn.

Krupský kvíz

Roční výročí založení spolku jsme oslavili letos v lednu akcí s názvem PO STOPÁCH DAVIDA FEST 2024.  V pátek se v rámci ní konala akce Krupský kvíz v místním kulturním domě Olympie, na tu dorazilo 8 soutěžních týmů a zájemci tak prostor komunitního centra doslova zaplnili. V lednu 2025 se akce bude, ku příležitosti oslavy druhého výročí založení spolku, konat znovu.

Vzpomínkový pochod "Po stopách pochodu smrti"

Dne 8. května 2024 se uskutečnil VZPOMÍNKOVÝ POCHOD PO STOPÁCH POCHODU SMRTI, který uspořádal náš spolek Po stopách Davida, ve spolupráci s KČT, odborem Krupka. Nultý ročník se nadmíru vydařil. Dorazilo 61 účastníků všech různých věkových kategorií a z různých koutů naší vlasti. Krom místních přijeli například turisté z Litvínova, Loun, Ústí nad Labem či Kladna. Na výběr byly dvě trasy. Na dlouhou dvacetikilometrovou trasu vyrazila zhruba dvoutřetinová část ze všech přítomných, zbylá třetina pak vyrazila na krátkou osmikilometrovou dětskou trasu. Během organizace letošního nultého ročníku jsme získali spoustu důležitých poznatků, které nám pomohou při organizace oficiálního prvního ročníku obnoveného pochodu, který uspořádáme příští rok k 80. výročí tragické události smrti 313 obětí transportu smrti. Za spolek Po stopách Davida a KČT, odbor Krupka pořadatelé Josef Mergl a David Sedláček